Dla Inwestorów

ŁUPEK NATURALNY

Jest fantastycznym materiałem naturalnym, o wielu aspektach docenianych przez świadomych inwestorów. Pokrycie z naturalnego kamienia buduje prestiżowy wizerunek nieruchomości, zapewniając niezrównane walory techniczne i jednocześnie zaskakuje pozytywnie w budżetach.  Poza wymiernymi korzyściami wyróżnia się wartościami dodanymi o czym poniżej:

PRESTIŻOWY CHARAKTER I ZACHWYCAJĄCA PREZENCJA :

Kamień historycznie i dzisiaj to synonim luksusowego wykończenia.
Zachwyca możliwościami dopasowania do niemal każdego charakteru i stylu budowli.  Wzbogaca minimalistyczne   formy nowoczesne, a nawet futurystyczne odsłony architektury o zjawiskowe faktury. Jednocześnie łupek zdobi zabytkowe kamienice i znane klasyczne budynki w najpiękniejszych miastach całej Europy. 
Wyśmienicie komponuje się z innymi  szlachetnymi materiałami wykończeniowymi jak drewno, corten, tytan-cynk.
Ponadczasowy jako czysto naturalny, nieprzetworzony surowiec pozyskiwany w etyczny i ekologiczny sposób.

NIEZRÓWNANE WALORY TECHNICZNE :

Nasz łupek dzięki selekcji i kontroli jakości sprawdza się w najtrudniejszych warunkach klimatycznych (do których zalicza się polski klimat).
Niezwykle trwały Jego kolor,tekstura i właściwości wytrzymałościowe nie zmieniają się nawet przez setki lat. Najlepszym świadectwem niezrównanej trwałości i solidności, a także ponadczasowego piękna i elegancji są liczne budynki w Niemczech i Francji na których łupek pełni niezawodnie swą rolę nawet ponad 500 lat.
◆ Bezobsługowy zarówno na elewacjach jak  i dachach. Nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych / konserwacyjnych.
Jako kamień całkowicie niepalny

KONKURENCYJNY BUDŻETOWO :

Efektywny ekonomicznie  szczególnie w przypadku zastosowania na elewacji. W kosztorysach konkurencyjny do elewacji z drewna.
W przypadku dachów cenowo na poziomie dobrej dachówki ceramicznej.
Wydatnie podwyższa wyceny rynkowe nieruchomości, proporcjonalnie niskim nakładem finansowym. Społeczeństwo podświadomie plasuje łupek zarówno w aspekcie prestiżu jak i budżetowym na równi z granitem i  marmurem. Faktycznie  łupek jest kilkukrotnie bardziej atrakcyjny kosztowo. 

DLACZEGO WARTO ZAUFAĆ WŁAŚNIE NAM ?

Brytyjska SSQ Group ugruntowała swą globalną pozycję zyskując uznanie najbardziej wymagających klientów. Kluczem do tego sukcesu jest specjalizacja wyłącznie w naturalnym łupku architektonicznym, budowana przez ponad 40 lat doświadczeń. Miarą zaufania do jakości naszego materiału są gwarancje SSQ opiewające na 50, 75 a nawet 100 lat. Mamy wyłączność dystrybucji surowca z najbardziej uznanych hiszpańskich kopalni przy których prowadzimy przedstawicielstwa zapewniające audyt jakościowy i nadzór nad łańcuchami dostaw.  W Argentynie utworzyliśmy własny zakład produkcyjny wydobywający unikalny w skali świata łupek fyllitowy SSQ Riverstone.     
  
My jako SSQ Polska reprezentujemy sobą kilkanaście lat doświadczenia w realizacjach jednych z najśmielszych krajowych projektów architektury łupkowej. Jesteśmy praktykami więc zawsze pragmatycznie podchodzimy do inwestycji i opiekujemy się nią na wszystkich etapach, od koncepcji przez projektowanie, aż po realizację i odbiory. Jesteśmy uznanym ośrodkiem szkoleniowym Dekarzy i Cieśli, a także pomysłodawcą i współorganizatorem DACH FORUM największego kongresu branży dachów w Polsce.

◆  CHĘTNIE DORADZIMY W KAŻDYM ASPEKCIE ZWIĄZANYM Z ŁUPKIEM.
◆  POMOŻEMY DOPRECYZOWAĆ TWOJĄ KONCEPCJĘ I DOSTARCZYMY PRÓBKI KAMIENI BY UŁATWIĆ DECYZJĘ.
◆  PRZYGOTUJEMY NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ WYCENĘ
◆  DOBIERZEMY OPTYMALNE MATERIAŁY I TECHNIKI.
SKONTAKTUJEMY Z ZAUFANYM ARCHITEKTEM I POLECIMY KOMPETENTNEGO WYKONAWCĘ, Z KTÓRYMI WSPÓLNIE OPRACUJEMY DETALE. 

RAZEM WYKONAMY KAMIENNY GARNITUR NA MIARĘ TWOJEJ INWESTYCJI !

7 ważnych powodów by wybrać łupek…

Materiał szeroko znany w całej zachodniej Europie wykorzystywany od niepamiętnych czasów. Odkrywany w Polsce znajduje uznanie już od kilkunastu lat w ambitnym budownictwie mieszkalnym i oryginalnych realizacjach komercyjnych.

NIEOGRANICZONY POTENCJAŁ PROJEKTOWY 

Łupek jest materiałem o bardzo szerokim możliwościach, dostosowuje się do najśmielszych wizji projektowych. Dostępny jest w multum form i gatunków które dodatkowo można zastosować na wiele sposobów układania. Bogactwo różnorodności faktur i wzorów pozwala dobrać idealny łupek niemal do każdego typu i stylu budowli. Pozwala na pokrycia dachów o nachyleniu już od 17,5° (wymagana konsultacja z SSQ).

ŁUPEK WSPANIALE KOMPONUJE SIĘ Z  NOWOCZESNĄ ARCHITEKTURĄ

Łupek dostarczamy już od grubości 3 mm co pozwala na uzyskanie bardzo jednolitych, szykownych wzorów układania.

ŁUPEK BUDUJE PRESTIŻ INWESTYCJI

Materiały wykorzystane do stworzenia  budynku stanowią o jego wizerunku, klasie i  wartości wykraczając daleko poza wycenę materialną. Naturalna elegancja kamienia łupkowego i jego wyjątkowa trwałość jest doceniania na wielu płaszczyznach.  

BUDUJESZ RAZ, NA WIEKI

Trwałość łupka wysokiej jakości jest oceniana na minimum 75 lat,  w tym aspekcie trudno o konkurencyjne materiały. Na nasz asortyment udzielamy 50, 75 a nawet 100 lat pisemnej gwarancji.

PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA

Łupek to dar natury. Nieprzetworzony a zatem niskoenergochłonny materiał. Wykonane z niego realizacje służą wielu pokoleniom pozwalając uniknąć wytwarzania odpadów oraz tracenia energii na niepotrzebne prace i logistykę.

WIECZNIE NIEZMIENNY

Starannie kontrolowany skład mineralny zapewnia zachowanie doskonałej estetyki przez cały okres eksploatacji. 

PRAKTYCZNIE NIE WYMAGAJĄCY KONSERWACJI
Decydując się na łupek w praktyce pozostaje jedynie troska o pozostałe części składowe dachu aby dorównały mu jakością i żywotnością.

10 Powodów By wybrać łupek SSQ…

SKUPIAMY SIĘ TYLKO NA ŁUPKU

Od 40 lat stałą wizją firmy jest specjalizacja w jednym materiale jakim jest łupek. 

KONTROLA JAKOŚCI

Nasi kontrolerzy jakości zapewniają ją pracując u samego źródła w kopalniach. Jest to kluczowe w naszej branży zajmującej się naturalnym materiałem.

PALETA PRODUKTÓW

Biorąc pod uwagę wielką ilość dostępnych na rynku towarów , nie trudno się w tym urodzaju zagubić. Tylko pozornie kamień to kamień, zrozumienie selekcji i różnic pomiędzy kamieniami nie jest trywialne. Dokładamy wszelkich starań by nasza oferta była uporządkowana, a za tym umożliwiała rozsądny i  świadomy wybór łupka.

TESTY 

Uważamy że tylko częste testy zgodnie z wiodącymi standardami międzynarodowymi pozwalają zapewnić kontrolę nad poziomem jakości. 

IDENTYFIKOWALNOŚĆ

Nasze wyroby niezmiennie od 1980 roku pozostają zawsze oznaczane w sposób pozwalający na identyfikowanie aż do samego źródła. Nigdy nie używamy ogólnikowych marketingowych sloganów i nie poddajemy się presji ekonomii rynku by korzystać z niesprawdzonych dostawców. 

STABILNE ŁAŃCUCHY DOSTAW

Jesteśmy w stanie sprostać każdemu zapotrzebowaniu i zapewnić stałość dostaw  dla projektów na przestrzeni  lat. Mając doświadczenie dziesiątek lat pracy z tymi samymi kamieniołomami jesteśmy pewni wiarygodność naszych źródeł. Materiał stale dostarczamy wg jednolitych standardów wymiarowych i jakościowych.

PORTFOLIO REFERENCJI

SSQ Group jest pionierem w wielu gałęziach rynku łupkowego w Europie i na Świecie. Możemy pochwalić się realizacjami w niemal każdym kraju Europy oraz wybitnymi projektami na całym globie.

GWARANCJE

Nasze gwarancje opierają się o testy oraz skrupulatnie analizowanie doświadczeń z 40 lat . Nasze topowe produkty mają gwarancję częstokroć przewyższająca żywotność pokrywanego budynku.

WSPARCIE TECHNICZNE

Służymy kompleksowym wsparciem technicznym,  wesprzemy w podejmowaniu decyzji Inwestorów, Architektów i Wykonawców. Omówimy aspekty materiałowe i układania, detale projektowe, ocenimy przedmiary i budżety. Oferujemy również szkolenia praktyczne i specjalistyczne także dla inżynierów.