Materiał szeroko znany w całej zachodniej Europie wykorzystywany od niepamiętnych czasów. Odkrywany w Polsce znajduje uznanie już od kilkunastu lat w ambitnym budownictwie mieszkalnym i oryginalnych realizacjach komercyjnych.

NIEOGRANICZONY POTENCJAŁ PROJEKTOWY 

Łupek jest materiałem o bardzo szerokim możliwościach, dostosowuje się do najśmielszych wizji projektowych. Dostępny jest w multum form i gatunków które dodatkowo można zastosować na wiele sposobów układania. Bogactwo różnorodności faktur i wzorów pozwala dobrać idealny łupek niemal do każdego typu i stylu budowli. Pozwala na pokrycia dachów o nachyleniu już od 17,5° (wymagana konsultacja z SSQ).

ŁUPEK WSPANIALE KOMPONUJE SIĘ Z  NOWOCZESNĄ ARCHITEKTURĄ

Łupek dostarczamy już od grubości 3 mm co pozwala na uzyskanie bardzo jednolitych, szykownych wzorów układania.

ŁUPEK BUDUJE PRESTIŻ INWESTYCJI

Materiały wykorzystane do stworzenia  budynku stanowią o jego wizerunku, klasie i  wartości wykraczając daleko poza wycenę materialną. Naturalna elegancja kamienia łupkowego i jego wyjątkowa trwałość jest doceniania na wielu płaszczyznach.  

BUDUJESZ RAZ, NA WIEKI

Trwałość łupka wysokiej jakości jest oceniana na minimum 75 lat,  w tym aspekcie trudno o konkurencyjne materiały. Na nasz asortyment udzielamy 50, 75 a nawet 100 lat pisemnej gwarancji.

PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA

Łupek to dar natury. Nieprzetworzony a zatem niskoenergochłonny materiał. Wykonane z niego realizacje służą wielu pokoleniom pozwalając uniknąć wytwarzania odpadów oraz tracenia energii na niepotrzebne prace i logistykę.

WIECZNIE NIEZMIENNY

Starannie kontrolowany skład mineralny zapewnia zachowanie doskonałej estetyki przez cały okres eksploatacji. 

PRAKTYCZNIE NIE WYMAGAJĄCY KONSERWACJI
Decydując się na łupek w praktyce pozostaje jedynie troska o pozostałe części składowe dachu aby dorównały mu jakością i żywotnością.