Długotrwałe i atrakcyjne pokrycie dachowe to idealna inwestycja dla każdej osoby posiadającej własny dom czy budynek. Dzięki temu można zadbać o atrakcyjność posesji, jak i jej praktyczne zastosowanie. Łupek kamienny dachowy wykazuje się doskonałymi parametrami. Dowiedz się, czy jest to opłacalne rozwiązanie.

Dlaczego warto wybrać łupek kamienny na pokrycie dachowe?

Na rynku nie brak materiałów, które wykorzystuje się do wykonania pokrycia dachowego. Zastanawiasz się zatem, dlaczego akurat warto wybrać łupek kamienny dachowy? Oto kilka powodów, dzięki którym jest to niezwykle korzystne rozwiązanie.

  1. Naturalne pochodzenie materiału

Łupek kamienny dachowy jest wytwarzany ze skały osadowej. To surowiec pochodzenia naturalnego, a jego kolor jest uzależniony od kraju pochodzenia oraz składu mineralnego. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią materiały pochodzenia naturalnego i trend ekologiczny w stylizacji budynków.

  1. Piękny wygląd

Kolejną zaletą zastosowania łupku kamiennego dachowego jest jego piękny wygląd. W zależności od osobistych preferencji może być wykorzystany do różnych konstrukcji. Do tego warto wiedzieć, że decydując się na taki materiał, stworzysz wiele ciekawych wzorów. Łupek kamienny dachowy świetnie będzie się prezentować zarówno na budynkach utrzymanych w stylu nowoczesnych, minimalistycznym, jak i tych nieco bardziej tradycyjnych, czyli klasycznych, rustykalnych, dworkowych czy prowansalskich. Dzięki takiej uniwersalności każdy znajdzie idealne pokrycie dachowe z łupku kamiennego dla siebie. 

  1. Trwałość na wiele pokoleń

Czy wiesz, że można zaobserwować nawet ponad 300-letnie pokrycia dachowe z łupku naturalnego? To materiał, który jest niezwykle trwały, a przy tym odporny na negatywne działanie wilgoci, mrozu oraz uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na dach z łupku kamiennego, masz pewność, że przetrwa on w atrakcyjnym stanie przez wiele lat.

Inwestycja w takie pokrycie dachowe to gwarancja pięknie wyglądającego domu oraz bardzo długiej trwałości.

Ile może kosztować łupek kamienny dachowy?

Wiele osób obawia się wyboru dachu z łupku kamiennego ze względu na wysoki koszt inwestycji. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na współpracę z Łupek Dachowy SSQ Polska, będziesz mieć dostęp do materiałów pochodzących z najlepszych kopalni, w atrakcyjnej cenie. Co więcej – otrzymasz także wsparcie w związku z wyborem odpowiedniego łupka kamiennego, a także przy zatrudnieniu wykonawcy pokrycia dachowego. Dzięki przeprowadzanym kontrolom jakości nie musisz się obawiać o parametry materiału – będzie on spełniał najwyższe normy. Takie rozwiązanie to gwarancja pięknie wyglądającego oraz praktycznego dachu.