Zastanawiasz się, jakie pokrycie dachowe najlepiej sprawdzi się w Twoim domu? Szukasz materiału, który będzie zarówno atrakcyjnie się prezentować, a zarazem będzie naturalnym, jak i trwałym surowcem? Zatem idealnie sprawdzi się w tym celu łupek dachowy. Dowiedz się, czym jest ten materiał oraz dlaczego warto się na niego zdecydować.

Łupek naturalny – czy to dobre wykończenie dachu?

Obecnie można wybrać wiele sposobów na wykończenie dachu: blacha, dachówka ceramiczna czy właśnie łupek naturalny. Ten ostatni wybierają osoby, które cenią sobie:

  • oryginalny wygląd

Łupek naturalny może mieć różne kształty i rozmiary, a do tego charakteryzuje się niezwykłym kolorem. W zależności od rodzaju skały osadowej użytej do wyprodukowania go będzie mieć odcień głębokiej czerni, grafitu, jasnej szarości czy ciemnej zieleni. Wybór takiego pokrycia dachowego pozytywnie wyróżni Twój dom.

  • wysoką jakość i długą trwałość

Zastosowanie takiego materiału to pewność, że dach będzie się prezentować pięknie przez wiele pokoleń. Łupek naturalny ma niezwykle długą żywotność, sięgającą nawet 200-300 lat. Jest to materiał odporny na negatywne działanie promieni słonecznych, wilgoci czy nawet mrozu. Idealnie sprawdzi się w warunkach pogodowych typowych dla zmiennego, polskiego klimatu. 

  • produkty naturalnego pochodzenia

Coraz więcej osób szuka produktów o naturalnym pochodzeniu do wykończenia domu. Łupek naturalny jest wytwarzany ze skał osadowych w różnych regionach.

Jeśli chcesz uzyskać stylowy wygląd domu oraz wysoką trwałość pokrycia dachowego, to wybór łupku naturalnego jest idealny dla Ciebie.

Łupek naturalny – czy musi być drogi?

Powszechnie panuje opinia, że łupek naturalny jest drogim materiałem. Dlatego wiele osób nawet nie decyduje się na wycenę takiego pokrycia dachowego i skłania się ku zamówieniu materiałów syntetycznych. Warto jednak wiedzieć, że korzystając z usług Akademii Rzemiosła Łupkowego, możesz zyskać w pełni naturalny łupek w podobnym budżecie, który musiałbyś przeznaczyć na alternatywne produkty wykonane z tworzyw sztucznych. Dzięki temu możesz liczyć nie tylko na trwałe i stylowe pokrycie dachowe, ale także na:

  • pomoc w doborze kamienia do danego budynku,
  • asortyment składający się z łupku naturalnego najwyższej jakości od sprawdzonych producentów.

Co więcej – na współpracy z Akademią Rzemiosła Łupkowego zyskają nie tylko prywatni inwestorzy, ale również ekipy budowlane czy architekci. Dzięki doradztwu oraz przeprowadzanym szkoleniom możliwe jest podniesienie standardu świadczonych usług.