Naturalny łupek dachowy dla architektów

Łupek naturalny to idealny materiały do wykorzystania w nowoczesnym budownictwie architektonicznym

Naturalny łupek dachowy jest fantastycznym i niezwykle atrakcyjnym materiałem wykończeniowym, co doskonale zdaje sobie sprawę każdy architekt, który miał już z nim styczność. Pokrycie dachu naturalnym łupkiem dachowym buduje prestiżowy wizerunek nieruchomości, co ma kluczowe znaczenie dla ich pozytywnego odbioru przez klientów. Oprócz oczywistych korzyści technicznych, takich jak trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, łupek przynosi także wiele wartości dodanych, które warto podkreślić.

dach pokryty łupkiem

PRESTIŻOWY CHARAKTER I ZACHWYCAJĄCA PREZENCJA — NATURALNY ŁUPEK DACHOWY

Kamień historycznie i dzisiaj to synonim luksusowego wykończenia. Zachwyca możliwościami dopasowania do niemal każdego charakteru i stylu budowli. 

Wzbogaca minimalistyczne formy nowoczesne, a nawet futurystyczne odsłony architektury o zjawiskowe faktury. Jednocześnie łupek zdobi zabytkowe kamienice i znane klasyczne budynki w najpiękniejszych miastach całej Europy. 

Wyśmienicie komponuje się z innymi szlachetnymi materiałami wykończeniowymi jak drewno, corten, tytan-cynk.

Ponadczasowy jako czysto naturalny, nieprzetworzony surowiec pozyskiwany w etyczny i ekologiczny sposób. 

NIEZRÓWNANE WALORY TECHNICZNE

Nasz naturalny łupek dachowy dzięki selekcji i kontroli jakości sprawdza się w najtrudniejszych warunkach klimatycznych (do których zalicza się polski klimat).

Niezwykle trwały jego kolor, tekstura i właściwości wytrzymałościowe nie zmieniają się nawet przez setki lat. Najlepszym świadectwem niezrównanej trwałości i solidności, a także ponadczasowego piękna i elegancji są liczne budynki w Niemczech i Francji na których łupek pełni niezawodnie swą rolę nawet ponad 500 lat.

Bezobsługowy zarówno na elewacjach jak i dachach. Nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych / konserwacyjnych.

Jako kamień całkowicie niepalny

KONKURENCYJNY W BUDŻETACH

Efektywny ekonomicznie szczególnie w przypadku zastosowania na elewacji. W kosztorysach konkurencyjny do elewacji z drewna.

W przypadku dachów cenowo na poziomie dobrej dachówki ceramicznej.

Wydatnie podwyższa wyceny rynkowe nieruchomości, proporcjonalnie niskim nakładem finansowym. Społeczeństwo podświadomie plasuje łupek zarówno w aspekcie prestiżu jak i budżetowym na równi z granitem i marmurem. Faktycznie łupek jest kilkukrotnie bardziej atrakcyjny kosztowo. 

DLACZEGO WARTO ZAUFAĆ WŁAŚNIE NAM ?

Brytyjska SSQ Group ugruntowała swą globalną pozycję zyskując uznanie najbardziej wymagających klientów. Kluczem do tego sukcesu jest specjalizacja wyłącznie w naturalnym łupku architektonicznym, budowana przez ponad 40 lat doświadczeń. Miarą zaufania do jakości naszego materiału są gwarancje SSQ opiewające na 50, 75 a nawet 100 lat. Mamy wyłączność dystrybucji surowca z najbardziej uznanych hiszpańskich kopalni przy których prowadzimy przedstawicielstwa zapewniające audyt jakościowy i nadzór nad łańcuchami dostaw.  W Argentynie utworzyliśmy własny zakład produkcyjny wydobywający unikalny w skali świata łupek fyllitowy SSQ Riverstone. 

My jako SSQ Polska reprezentujemy sobą kilkanaście lat doświadczenia w realizacjach jednych z najśmielszych krajowych projektów architektury łupkowej. Jesteśmy praktykami więc zawsze pragmatycznie podchodzimy do inwestycji i opiekujemy się nią na wszystkich etapach, od koncepcji przez projektowanie, aż po realizację i odbiory. Jesteśmy uznanym ośrodkiem szkoleniowym Dekarzy i Cieśli, a także pomysłodawcami i współorganizatorami DACH FORUM największego kongresu branży dachów w Polsce.

CHĘTNIE DORADZIMY W KAŻDYM ASPEKCIE ZWIĄZANYM Z ŁUPKIEM.
DOBIERZEMY OPTYMALNE MATERIAŁY I TECHNIKI, CHĘTNIE ODWIEDZIMY CIĘ Z PREZENTACJĄ I PRÓBKAMI.
POMOŻEMY DOPRECYZOWAĆ TWÓJ PROJEKT.
POMOŻEMY PRZY KOSZTORYSOWANIU.
POLECIMY KOMPETENTNEGO WYKONAWCĘ, Z KTÓRYMI WSPÓLNIE OPRACUJEMY DETALE.

RAZEM STWÓRZMY KAMIENNY GARNITUR NA MIARĘ TWOJEGO PROJEKTU !