Dla Inwestorów

Naturalny Łupek Dachowy dla inwestorów

Łupek naturalny to doceniany przez inwestorów materiał dzięki swoim niezrównanym walorom technicznym oraz uniwersalności zastosowania w budownictwie.

Naturalny Łupek Dachowy jest fantastycznym i wyjątkowym materiałem naturalnym, który zdobywa uznanie świadomych inwestorów z wielu powodów. Pokrycie dachu naturalnym kamieniem buduje prestiżowy wizerunek nieruchomości, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy pragną wyrazić swoją unikalność i troskę o jakość wykonania. Oprócz niezaprzeczalnych korzyści technicznych, takich jak trwałość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne, łupek zaskakuje pozytywnie również pod względem oszczędności budżetowych. Poza wymiernymi korzyściami wyróżnia się wartościami dodanymi o czym poniżej

nowoczesny dom pokryty naturalnym łupkiem kamiennym

PRESTIŻOWY CHARAKTER I ZACHWYCAJĄCA PREZENTACJA

Kamień historycznie i dzisiaj to synonim luksusowego wykończenia.

Zachwyca możliwościami dopasowania do niemal każdego charakteru i stylu budowli. Wzbogaca minimalistyczne formy nowoczesne, a nawet futurystyczne odsłony architektury o zjawiskowe faktury. Jednocześnie łupek zdobi zabytkowe kamienice i znane klasyczne budynki w najpiękniejszych miastach całej Europy. 

Wyśmienicie komponuje się z innymi szlachetnymi materiałami wykończeniowymi jak drewno, corten, tytan-cynk.

Ponadczasowy jako czysto naturalny, nieprzetworzony surowiec pozyskiwany w etyczny i ekologiczny sposób.

NATURALNY ŁUPEK DACHOWY DLA INWESTORÓW — NIEZRÓWNOWAŻONE WALORY TECHNICZNE

Nasz łupek dzięki selekcji i kontroli jakości sprawdza się w najtrudniejszych warunkach klimatycznych (do których zalicza się polski klimat).

Niezwykle trwały – jego kolor, tekstura i właściwości wytrzymałościowe nie zmieniają się nawet przez setki lat. Najlepszym świadectwem niezrównanej trwałości i solidności, a także ponadczasowego piękna i elegancji są liczne budynki w Niemczech i Francji na których łupek pełni niezawodnie swą rolę nawet ponad 500 lat.

Bezobsługowy zarówno na elewacjach jak i dachach. Nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych / konserwacyjnych.

Jako kamień całkowicie niepalny.

KONKURENCYJNY BUDŻETOWO

Efektywny ekonomicznie szczególnie w przypadku zastosowania na elewacji. W kosztorysach konkurencyjny do elewacji z drewna.

W przypadku dachów cenowo na poziomie dobrej dachówki ceramicznej.

Wydatnie podwyższa wyceny rynkowe nieruchomości, proporcjonalnie niskim nakładem finansowym. Społeczeństwo podświadomie plasuje łupek zarówno w aspekcie prestiżu jak i budżetowym na równi z granitem i marmurem. Faktycznie łupek jest kilkukrotnie bardziej atrakcyjny kosztowo. 

DLACZEGO WARTO ZAUFAĆ WŁAŚNIE NAM ?

Brytyjska SSQ Group ugruntowała swą globalną pozycję zyskując uznanie najbardziej wymagających klientów. Kluczem do tego sukcesu jest specjalizacja wyłącznie w naturalnym łupku architektonicznym, budowana przez ponad 40 lat doświadczeń. Miarą zaufania do jakości naszego materiału są gwarancje SSQ opiewające na 50, 75 a nawet 100 lat. Mamy wyłączność dystrybucji surowca z najbardziej uznanych hiszpańskich kopalni przy których prowadzimy przedstawicielstwa zapewniające audyt jakościowy i nadzór nad łańcuchami dostaw.  W Argentynie utworzyliśmy własny zakład produkcyjny wydobywający unikalny w skali świata łupek fyllitowy SSQ Riverstone.     
  
My jako SSQ Polska reprezentujemy sobą kilkanaście lat doświadczenia w realizacjach jednych z najśmielszych krajowych projektów architektury łupkowej. Jesteśmy praktykami więc zawsze pragmatycznie podchodzimy do inwestycji i opiekujemy się nią na wszystkich etapach, od koncepcji przez projektowanie, aż po realizację i odbiory. Jesteśmy uznanym ośrodkiem szkoleniowym Dekarzy i Cieśli, a także pomysłodawcą i współorganizatorem DACH FORUM największego kongresu branży dachów w Polsce.

CHĘTNIE DORADZIMY W KAŻDYM ASPEKCIE ZWIĄZANYM Z ŁUPKIEM.
POMOŻEMY DOPRECYZOWAĆ TWOJĄ KONCEPCJĘ I DOSTARCZYMY PRÓBKI KAMIENI BY UŁATWIĆ DECYZJĘ.
PRZYGOTUJEMY NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ WYCENĘ
DOBIERZEMY OPTYMALNE MATERIAŁY I TECHNIKI.
SKONTAKTUJEMY Z ZAUFANYM ARCHITEKTEM I POLECIMY KOMPETENTNEGO WYKONAWCĘ, Z KTÓRYMI WSPÓLNIE OPRACUJEMY DETALE. 

RAZEM WYKONAMY KAMIENNY GARNITUR NA MIARĘ TWOJEJ INWESTYCJI !

7 ważnych powodów by wybrać łupek…

Materiał szeroko znany w całej zachodniej Europie wykorzystywany od niepamiętnych czasów. Odkrywany w Polsce znajduje uznanie już od kilkunastu lat w ambitnym budownictwie mieszkalnym i oryginalnych realizacjach komercyjnych.

NIEOGRANICZONY POTENCJAŁ PROJEKTOWY 

Łupek jest materiałem o bardzo szerokim możliwościach, dostosowuje się do najśmielszych wizji projektowych. Dostępny jest w multum form i gatunków które dodatkowo można zastosować na wiele sposobów układania. Bogactwo różnorodności faktur i wzorów pozwala dobrać idealny łupek niemal do każdego typu i stylu budowli. Pozwala na pokrycia dachów o nachyleniu już od 17,5° (wymagana konsultacja z SSQ).

ŁUPEK WSPANIALE KOMPONUJE SIĘ Z  NOWOCZESNĄ ARCHITEKTURĄ

Łupek dostarczamy już od grubości 3 mm co pozwala na uzyskanie bardzo jednolitych, szykownych wzorów układania.

ŁUPEK BUDUJE PRESTIŻ INWESTYCJI

Materiały wykorzystane do stworzenia  budynku stanowią o jego wizerunku, klasie i  wartości wykraczając daleko poza wycenę materialną. Naturalna elegancja kamienia łupkowego i jego wyjątkowa trwałość jest doceniania na wielu płaszczyznach.  

BUDUJESZ RAZ, NA WIEKI

Trwałość łupka wysokiej jakości jest oceniana na minimum 75 lat,  w tym aspekcie trudno o konkurencyjne materiały. Na nasz asortyment udzielamy 50, 75 a nawet 100 lat pisemnej gwarancji.

PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA

Łupek to dar natury. Nieprzetworzony a zatem niskoenergochłonny materiał. Wykonane z niego realizacje służą wielu pokoleniom pozwalając uniknąć wytwarzania odpadów oraz tracenia energii na niepotrzebne prace i logistykę.

WIECZNIE NIEZMIENNY

Starannie kontrolowany skład mineralny zapewnia zachowanie doskonałej estetyki przez cały okres eksploatacji. 

PRAKTYCZNIE NIE WYMAGAJĄCY KONSERWACJI
Decydując się na łupek w praktyce pozostaje jedynie troska o pozostałe części składowe dachu aby dorównały mu jakością i żywotnością.

10 Powodów By wybrać łupek SSQ…

SKUPIAMY SIĘ TYLKO NA ŁUPKU

Od 40 lat stałą wizją firmy jest specjalizacja w jednym materiale jakim jest łupek. 

KONTROLA JAKOŚCI

Nasi kontrolerzy jakości zapewniają ją pracując u samego źródła w kopalniach. Jest to kluczowe w naszej branży zajmującej się naturalnym materiałem.

PALETA PRODUKTÓW

Biorąc pod uwagę wielką ilość dostępnych na rynku towarów , nie trudno się w tym urodzaju zagubić. Tylko pozornie kamień to kamień, zrozumienie selekcji i różnic pomiędzy kamieniami nie jest trywialne. Dokładamy wszelkich starań by nasza oferta była uporządkowana, a za tym umożliwiała rozsądny i  świadomy wybór łupka.

TESTY 

Uważamy że tylko częste testy zgodnie z wiodącymi standardami międzynarodowymi pozwalają zapewnić kontrolę nad poziomem jakości. 

IDENTYFIKOWALNOŚĆ

Nasze wyroby niezmiennie od 1980 roku pozostają zawsze oznaczane w sposób pozwalający na identyfikowanie aż do samego źródła. Nigdy nie używamy ogólnikowych marketingowych sloganów i nie poddajemy się presji ekonomii rynku by korzystać z niesprawdzonych dostawców. 

STABILNE ŁAŃCUCHY DOSTAW

Jesteśmy w stanie sprostać każdemu zapotrzebowaniu i zapewnić stałość dostaw  dla projektów na przestrzeni  lat. Mając doświadczenie dziesiątek lat pracy z tymi samymi kamieniołomami jesteśmy pewni wiarygodność naszych źródeł. Materiał stale dostarczamy wg jednolitych standardów wymiarowych i jakościowych.

PORTFOLIO REFERENCJI

SSQ Group jest pionierem w wielu gałęziach rynku łupkowego w Europie i na Świecie. Możemy pochwalić się realizacjami w niemal każdym kraju Europy oraz wybitnymi projektami na całym globie.

GWARANCJE

Nasze gwarancje opierają się o testy oraz skrupulatnie analizowanie doświadczeń z 40 lat . Nasze topowe produkty mają gwarancję częstokroć przewyższająca żywotność pokrywanego budynku.

WSPARCIE TECHNICZNE

Służymy kompleksowym wsparciem technicznym,  wesprzemy w podejmowaniu decyzji Inwestorów, Architektów i Wykonawców. Omówimy aspekty materiałowe i układania, detale projektowe, ocenimy przedmiary i budżety. Oferujemy również szkolenia praktyczne i specjalistyczne także dla inżynierów.