Obecnie można zaobserwować, że coraz więcej osób skłania się ku naturalnym materiałom wykończeniowym przy budowie i modernizacji domu. W dużej mierze może to wynikać z preferencji estetycznych, gdyż takie elementy charakteryzują się niepowtarzalnym wyglądem. Do tego wiele osób tęskni do życia bliższego naturze. Dowiedz się, dlaczego łupek zyskuje na popularności.

Łupek naturalny – czym jest?

Łupek naturalny jest pozyskiwany ze skał osadowych. W zależności od regionu może mieć on różne odcienie:

  • czarny,
  • szary,
  • grafitowy,
  • brązowy,
  • ciemnozielony,
  • rudy,
  • granatowo-czarny lub szary.

O barwie łupku naturalnego w dużej mierze decyduje skład mineralny źródła, czyli skały. Warto jednak wiedzieć, że uzyskane płytki dają niepowtarzalny efekt przejścia koloru.

Gdzie ma zastosowanie łupek naturalny?

Od wieków ludzkość zna zalety łupku naturalnego, dlatego jest on stosowany w budynkach do:

  • wykończenia dachu

Dachy z łupku naturalnego charakteryzują się nie tylko doskonałym wyglądem, ale również długą trwałością. Dzisiaj można znaleźć historyczne budynki z takim pokryciem, które liczą sobie nawet 300 lat.

  • elewacji

Coraz więcej osób decyduje się na wykończenie elewacji za pomocą łupku naturalnego. To szczególnie korzystne rozwiązanie, gdyż materiał jest solidny, a do tego łatwy w czyszczeniu. Ze względu na różnorodność dostępnych odcieni i sposobów wykończenia, łupek naturalny może zdobić elewację budynków wykonanych w stylu klasycznym, prowansalskim, dworkowym, cottage core, modern classic, minimalistycznym czy skandynawskim.

  • dekoracji wnętrza

Jeśli zależy Ci na imponującej oraz spójnej stylizacji, możesz wykorzystać łupek naturalny nie tylko do wykończenia elewacji, ale także jako dekoracja wnętrza.

To tylko kilka przykładów zastosowania łupku naturalnego, gdyż można go także użyć do wykonywania posadzek czy tarasów. Materiał o niezwykłym designie oraz odporności na działanie warunków zewnętrznych będzie idealnie prezentował się zarówno w domach, jak i siedzibach firmy czy eleganckich hotelach.

Akademia Łupka Naturalnego – dlaczego warto skorzystać z jej usług?

Samodzielne poszukiwanie odpowiedniego łupku naturalnego może być czasochłonnym zadaniem. Znacznie łatwiej skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak w naszej Akademii Łupka Naturalnego. Dzięki temu możesz zamówić najwyższej jakości materiały od najlepszych producentów na całym świecie.

Jeśli prowadzisz własną firmę wykończeniową lub jesteś architektem wnętrza, możesz skorzystać ze szkoleń oraz doradztwa Akademii Łupka Naturalnego. Dzięki temu zaskoczysz swoich klientów pięknymi projektami oraz rzetelnym wykonawstwem usług z wykorzystaniem łupku naturalnego