Na rynku nie brak różnych możliwości wykończenia elewacji. Jednak jeśli cenisz sobie rozwiązania o najwyższej jakości, niezwykłej trwałości oraz długiej żywotności, warto zdecydować się na szlachetne materiały, takie jak łupek naturalny. Dowiedz się, jakie są zalety zastosowania takiej elewacji.

Łupek naturalny – czym się charakteryzuje?

Warto najpierw zastanowić się, co sprawia, że łupek naturalny to doskonały materiał na elewację budynku. Wśród jego cech można wymienić:

  • piękny wygląd

Elewacja z łupku naturalnego z pewnością odróżni Twój dom od innych budynków. Materiał jest dostępny w różnych odcieniach szarości i grafitu, a także w czerni czy ciemnej zieleni. W zależności od swoich preferencji możesz wybrać łupek o dowolnym kształcie. Dzięki temu stworzysz unikalną i zachwycającą elewację, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. 

  • wytrzymałość

Najlepsza elewacja to taka, która nie jest podatna na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Łupek naturalny ochroni elementy konstrukcyjne budynku przed niszczącym wpływem promieni UV, wilgoci czy ujemnej temperatury. 

  • długa żywotność

Łupek naturalny nie tylko wzbudza zachwyt swoim wyglądem, ale także trwałością. Może przetrwać w doskonałym stanie nawet kilkaset lat. Jego kolor pod wpływem promieni UV nie wyblaknie, przez co przez długi czas zachowa swój atrakcyjny wygląd.

  • odporność na uszkodzenia mechaniczne

Elewacja z łupku naturalnego nie jest podatna na ukruszenie lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu jest chętnie stosowana przez osoby ceniące sobie solidne i dekoracyjne rozwiązania. 

Z pewnością elewacja z łupku naturalnego to doskonałe rozwiązanie do zabezpieczenia zarówno domów mieszkalnych, jak i budynków komercyjnych. Jej piękny wygląd oraz oryginalny design sprawią, że nieruchomość będzie prezentować się zachwycająco.

Czy elewacja z łupku naturalnego jest droga?

Część osób przestaje się interesować rozwiązaniami, jakie zapewnia wykorzystanie łupku naturalnego z obawy o wysoki koszt. Warto jednak wiedzieć, że dzięki Akademii Rzemiosła Łupkowego uzyskasz wysokiej jakości materiały w atrakcyjnej cenie. Do tego łupek naturalny charakteryzuje się niezwykle długą trwałością – przez co jest to inwestycja na wiele lat. Porównując go do pozornie tańszych rozwiązań, które wymagają częstszej wymiany, jego zakup jest znacznie korzystniejszy. Kolejnym atutem wyboru elewacji z łupku, jest możliwość wykorzystania naturalnego surowca. Docenią to szczególnie osoby, którą chcą żyć bliżej ekologicznych rozwiązań. Zatem sprawdź sam, ile może kosztować elewacja z łupku naturalnego.