Wybór pokrycia dachowego może być wyzwaniem, zwłaszcza że na rynku nie brak ofert na różne materiały, które można wykorzystać w tym celu. Obecnie jednak coraz więcej osób jest zainteresowanych zastosowaniem naturalnych surowców, które pięknie się prezentują, a przy tym charakteryzują się wysoką trwałością. Dowiedz się, z jakich powodów warto wybrać pokrycie dachowe z łupku naturalnego.

Pokrycie dachowe z łupku naturalnego – znane od wieków

Łupek naturalny jest pozyskiwany ze skał osadowych. Warto wiedzieć, że ludzkość wykorzystuje od wieków ten budulec, a do dzisiaj można podziwiać 200, 300-letnie domy z pokryciem dachowym z właśnie tego materiału. Łupek jest w pełni naturalnym materiałem, który występuje w różnych odcieniach, uwarunkowanych składem mineralnym skały osadowej, z której jest wydobywany.

Łupek naturalny – dlaczego warto wybrać go na pokrycie dachowe?

Trwały i stylowy dach jest niezwykle istotny. Wpływa nie tylko na to, jak budynek się prezentuje, ale także zabezpiecza więźby i konstrukcje przed warunkami zewnętrznymi. Osoby, które zdecydowały się na dach z łupku naturalnego, mogą liczyć na następujące plusy:

  • długotrwałe pokrycie dachowe

Łupek naturalny jest wydobywany ze skał osadowych, które liczą sobie po kilkaset milionów lat. Dachy wykonane z tego materiału mogą przetrwać 100, 200, a nawet 300 lat. To długotrwałe rozwiązanie, którym będą cieszyć się następne pokolenia.

  • dach odporny na uszkodzenia mechaniczne

Kolejnym atutem wyboru pokrycia dachowego z łupku naturalnego, jest jego wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie mrozu, deszczu czy promieniowania UV. Materiał nie jest podatny na ukruszenia czy odbarwienia.

  • piękny wygląd dachu

To, co z pewnością wyróżnia dach wykonany z łupku naturalnego, to jego zachwycający wygląd. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce, aby jego dom prezentował się stylowo.

To tylko kilka zalet wyboru pokrycia dachowego z łupku naturalnego.

Dach z łupku naturalnego – do jakich domów będzie pasować?

Zastanawiasz się, czy naturalny materiał będzie pasował do Twojego domu? Dach z łupku naturalnego idealnie będzie się prezentować na budynkach wykonanych w stylu:

  • nowoczesnym,
  • industrialnym,
  • prowansalskim,
  • rustykalnym,
  • cottagecore,
  • skandynawskim,
  • minimalistycznym.

Co do zasady, łupek naturalny można dowolnie kształtować, a doświadczony wykonawca, wykorzystując go, stworzy wiele stylowych wzorów. Dzięki temu  materiał jest niezwykle uniwersalny i będzie się świetnie prezentować na budynkach w wielu stylach wykończenia. Dowiedz się więcej na ten temat i skontaktuj się z nami!